Blog

Ćwiczenie z YouTube

W internecie można znaleźć wszystko albo prawie wszystko. Dotyczy to również ćwiczeń fizjoterapeutycznych. I warto z tego korzystać, by ćwiczyć samemu w domu. Bo nie drogi na skróty i trzeba pomagać sobie samemu.

Ból dolnego odcinka kręgosłupa

Można brać leki. Można lekceważyć objawy. Ale to nie jest odpowiednia postawa. Fizjoterapia w tym przypadku jest dobrym rozwiązaniem. Terapeuta zdiagnozuje systuację i wybierze odpowiednią terapię. Ponadto poradzi co robić na codzień, o czym jest poniżej.

Proste ćwiczenia na dolną część pleców

Nie warto czekać, gdy ból kręgosłupa zacznie się nasilać. Zamiast tego trzeba pomyśleć o regularnych i prostych ćwiczeniach, które mogą wyeliminować dyskomfort wynikający z bólu dolnej części pleców, a nawet zapobiegać nasilaniu się dolegliwości. Przedtawiamy więc kilka prostych ćwiczeń.

Ból pleców i szyi - bez chirurga

Ból pleców i szyi jest bardzo uciążliwy w życiu codziennym. Powód tych dolegliwości może spowodowany wieloma rzeczami. Powodem może przeciążeniem organizmu, urazami czy też podnoszeniem dużych ciężarów.

Kinesiotaping - po co i dlaczego

Kinezjologia, to nauka zajmująca się ruchem człowieka. Kinesiotaping zaś jest metodą medyczną polegającą na oklejaniu fragmentów ciała specjalnymi plastrami.